Dvojitá celuloza - vláknina 
Spolu s bílkovinami, cukry, tuky, vitamíny, minerály, stopovými prvky a vodou je vláknina - dietická celuzóza - nutná pro normální proces látkové výměny v organizmu.
Dietická celuzóza preventivně působí proti vzniku zhoubného nádoru v tlustém střevě a proti zácpě. Ve vodě rozpustná dietická celuzóza se v relativně velkém množství může rozkládat a přeměnit se na výživné prostředí pro střevní baktérie. Tím napomáhá k rozmnožení užitečných bakterií a k pravidelnému vylučování stolice. Střevní bakterie jsou důležité pro vytváření některých vitaminů, např. vitamin K, B 12, ovlivňují imunitní systém organizmu, zabraňují usazení jiných bakterií a kvasinek vyvolávajících těžká onemocnění. Dietická celulóza působí dále proti onemocněním střeva, vychlípení a protržení střevní stěny, proti hemeroidům, proti rozšiřování žil na dolních končetinách (varixy), přispívá k celkovému čištění organizmu. Nedochází k zahnívání střevního obsahu.

Stacks Image 35
Složení přípravku:
• kukuřičný škrob,
• celulóza z vláken kukuřice (cca 500mg v 1 tabletě).
Dietická celulóza napomáhá výměně tuků a lipoproteinů v krvi, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje kvalitu cévní stěny, působí preventivně proti srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici, odstraňuje toxické látky a těžké kovy z potravy.
Zvětšení dávky dietické celulózy napomáhá zvýšení citlivosti tkání k inzulinu, snižuje rychlost přestupu cukrů do organizmu, pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi u diabetiků.
Výzkum ukázal, že výživa s celulózou má příznivý vliv při léčbě začínající cukrovky u pacientů, kde je hladina krevního cukru snižována dietou nebo pomocí léků podávaných ústy. Dále dává pocit sytosti, snižuje chuť k jídlu a tím zabraňuje vzniku obezity, preventivně snižuje možnost vzniku rakoviny prsu u žen.
Každodenní požití dietické celulózy v množství 8 - 25 gramů se projeví blahodárným efektem na vašem zdraví. Mnohé zde uvedené choroby jsou způsobeny nedostatkem dietické celulózy v potravinách. Toto se obzvlášť týká většiny lidí staršího věku.